Marzec na antenie TVN Turbo pełen premier!

W sobotę, 9 marca powraca nowa seria „Odrobiny Polski”. Witold Odrobina kontynuuje swoje poszukiwania niecodziennych miejsc i kreatywnych ludzi. Tym razem zawita m.in. do laboratorium badania zabawek w Lublinie, fabryki śmigłowców w Świdniku oraz do instytutu badania pojazdów na Politechnice Poznańskiej.

Adam Klimek i redakcja TVN Turbo zapraszają również na nowe odcinki fanów motoryzacji. Już 3 marca startuje nowa, II seria „Samochodu Marzeń”. Na warsztat zostaną wzięte takie auta jak: Wołga GAZ 24 z 1973 roku, Mercedes SL500 z 1991 roku, Volkswagen Scirocco 1.8 8V z 1986 roku, czy fiat Cinquecento Sporting.

Dla miłośników programów dokumentalnych i reality w marcu stacja przygotowała zupełnie nowe produkcje. W niedzielę, 17 marca staruje długo oczekiwana autorska produkcja TVN Turbo pt. „Konwój”. W programie widzowie będą mieli okazję towarzyszyć kierowcom samochodów dostawczych przemierzających polskie drogi. Kamery będą obecne od momentu załadunku, aż po finał podróży. Program pokaże zmagania kierowców z przeciwnościami losu, trudne technicznie polskie drogi, ciężkie, wymagające specjalnych umiejętności ładunki.

W każdą sobotę marca na antenie TVN Turbo zagoszczą pełnometrażowe dokumenty. W ramach cyklu męskie pasje pojawią się m. in. takie tytuły jak „Autana”, czy „Skrzydła nad Antarktydą”.

„Autana” to wielokrotnie nagradzany film poświęcony wyprawie wspinaczkowej międzynarodowej grupy zapaleńców. Przedstawia trudy wędrówki szlakiem wiodącym przez dżunglę, wiszące ogrody i jaskinie. Autana została po raz pierwszy zdobyta w 2002 roku. Podczas podróży Leo Houlding i jego koledzy wspinają  się  w celu dokonania pierwszego przejścia wschodniej ściany Cerro  Autana – uważanej za jedną z najtrudniejszych ścian na świecie.

„Indiana Jones byłby dumny” – Leo Houlding, przywódca wyprawy.

„Skrzydła nad Antarktydą” opowiada historię trójki profesjonalnych skoczków spadochronowych, którzy stoją przed niezwykłym wyzwaniem – chcą oddać skok nad Antarktydą. Aby misja zakończyła się sukcesem, trójka skoczków musi być perfekcyjnie przygotowana. Przy pomocy lekarzy, techników i naukowców przez pół roku skoczkowie będą trenować, by podnieść swoją wytrzymałość, koncentrację i koordynację ruchową.

Widzowie będą śledzić przygotowania do skoku jak i sam skok. Co jest konieczne, by pokonać ze spadochronem ostatni, do tej pory niedostępny, fragment Ziemi?